خبر خبر

افزايش شش برابري ظرفيت مسافر در فرودگاه لامرد/ ارتقاي ظرفيت مسافري در فرودگاه هاي کشور از ابتداي دولت يازدهم
ترمينال فرودگاه لامرد به عنوان يکي از طرح هاي ملي و زيربنايي استان فارس امروز پنجشنبه چهارم ارديبهشت ماه در آستانه ماه مبارک رمضان با دستور دکتر حسن روحاني رئيس جمهور به صورت ويدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران؛ دکتر حسن روحانی در آیین بهره برداری از چهار طرح ملی و زیربنایی استان فارس که در آستانه ماه مبارک رمضان و در سال جهش تولید به طور همزمان افتتاح شد، ضمن ابراز خرسندی از ارتقای ظرفیت مسافری در فرودگاه های کشور از ابتدای دولت یازدهم، دستور بهره برداری از ترمینال فرودگاه لامرد را صادر کرد.

سیاوش امیرمکری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها در مراسم بهره برداری از این ترمینال که به صورت ویدئو کنفرانس صورت گرفت، در خصوص بهره برداری از ترمینال فرودگاه لامرد، از این ترمینال به عنوان نخستین پروژه فرودگاهی یاد کرد که در سال 99 و توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

امیرمکری با بیان اینکه ایده ساخت فرودگاه لامرد در جنوب استان فارس به سال 1356 بازمی گردد، گفت: عملیات اجرایی این فرودگاه بعد از موقعیت یابی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با همت مسئولان و خیرین آغاز و ترمینال، سطوح پروای، نصب تجهیزات هوانوردی طی این سال ها صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال 1383 به دنبال افزایش تقاضا تصمیم به احداث ترمینال جدید گرفته اما به دلایلی متوقف شد تا اینکه با شروع دولت یازدهم اقدامات لازم در خصوص تکمیل آن صورت گرفت.

امیرمکری با بیان اینکه ترمینال فرودگاه لامرد با 5500 مترمربع مساحت، ظرفیت اعزام و پذیرش 900 هزار مسافر را سالیانه دارد، گفت: با بهره برداری از این ترمینال که 40 میلیارد تومان هزینه از اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در برداشته است، ظرفیت اعزام و پذیرش شش برابر افزایش پیدا کرده به این ترتیب در آن واحد پذیرای دو هزار مسافر است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین اظهار امیدواری کرد؛ با تکمیل دیوارکشی و محوطه سازی و بهسازی و نوسازی عوامل پروازی فرودگاهی در خور شان مردم استان داشته باشیم.

وی در پایان از همه دست اندرکاران، مشاوران، پیمانکاران و خیرین در احداث و بهره برداری از این پروژه قدردانی کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد