خبر خبر

وزير راه و شهرسازي در آيين افتتاح ترمينال جديد فرودگاه لامرد خبر داد
افتتاح 20 پروژه فرودگاهي کشور تا پايان دولت دوازدهم/ شتاب مطلوب در طرح هاي توسعه اي فرودگاهي در دولت تدبير و اميد
وزير راه و شهرسازي امروز (چهارم ارديبهشت) در آيين افتتاح ترمينال جديد فرودگاه لامرد با تاکيد بر شتاب گرفتن مطلوب طرح هاي توسعه اي فرودگاهي کشور در دولت هاي يازدهم و دوازدهم از افتتاح 20 طرح فرودگاهي جديد تا پايان دولت دوازدهم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، محمد اسلامی، در این آیین که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهور برگزار شد، عنوان کرد: پروژه های توسعه ای فرودگاهی کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم با تدبیر رییس جمهور شتاب خوبی یافته و از ابتدای دولت یازدهم با افتتاح طرح هایی از جمله ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی(ره) ظرفیت سالانه مسافران فرودگاه ها به میزان 10 میلیون نفر افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی ارزش 15 طرح فرودگاهی افتتاح شده از سال 92 تاکنون را 2000 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با افتتاح این طرح ها شاهد توسعه و تکمیل تجهیزات فرودگاهی، راداری، ناوبری، توسعه و بهسازی فرودگاه ها، ساخت برج های مراقبت استاندارد، افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیماها، نصب رادار، سایت هواشناسی، ساخت ترمینال های جدید و افزایش فضاهای خدماتی و پشتیبانی مسافرت های هوایی بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح ترمینال فرودگاه لامرد یکی از 15 طرح افتتاحی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون است، گفت: از 35 طرح فرودگاهی کشور 15 طرح افتتاح شده و 20 طرح نیز تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری می رسند و امیدواریم شاهد افتتاح اغلب این پروژه ها در سال جاری باشیم.

اسلامی افزود: با افتتاح این طرح ها که شامل ساخت ترمینال های داخلی و بین المللی، باند پروازی و توسعه پارکینگ هواپیما، برج مراقبت، تجهیز فرودگاه ها به سامانه های راداری و ناوبری و غیره است، شاهد افزایش ظرفیت جابه جایی مسافران، توسعه قابلیت عملکرد و توسعه ایمنی پروازها خواهیم بود.

گفتنی است؛ ترمینال فرودگاه لامرد با مساحت 5500 مترمربع ظرفیت اعزام و پذیرش 900 هزار مسافر را سالیانه دارد و می تواند پاسخگوی نیاز مسافران در دو استان هم مرز باشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد