خبر خبر

اميرمکري در ويدئوکنفرانس نوروزي با مديران کل و مديران فرودگاهي تشريح کرد
دستورالعمل ويژه براي پيشگيري از گسترش ويروس کرونا در محيط هاي فرودگاهي ايران/همه فرودگاهها عملياتي باقي مي مانند
رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران دستورالعمل فعاليت‌هاي فرودگاهي در نوروز ۱۳۹۹ و همچنين راهکارهاي پيشگيري از گسترش ويروس کرونا در محيط هاي فرودگاهي را براي مديران کل و مديران فرودگاه هاي سراسر کشور تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران؛ سیاوش اميرمکري امروز (شنبه، پنجم فروردين ماه) در جريان ويدئو کنفرانس با مديران کل و مديران فرودگاهي تحت پوشش اين شرکت که در حضور اعضاي هيئت مديره، معاونين و مديران کل ستادي برگزار شد،  به تشريح اين دستورالعمل پرداخت.

اميرمکري با اشاره به اقدامات انجام شده براي جلوگيري از گسترش ويروس کرونا در فرودگاه ها، مرکز کنترل فضاي کشور و ساختمان هاي ستادي اظهار کرد: تمامي تلاش ما بايد اين باشد تا فضاهاي فرودگاهي کاملا بهداشتي باشد. لذا رعايت دقيق مسائل بهداشتي و انجام اقدامات ضدعفوني و گندزدايي از مهمترين اقداماتي است که باعث مي‌شود خدمات به مسافران فرودگاهي با اطمينان خاطر‌ ارايه و برقرار باقي بماند.
وي افزود: سياست دولت نيز بر اين است که با رعايت اصول بهداشتي و استانداردهاي لازم، مسيرهای پروازي و فرودگاه‌ها همچنان فعال باقي بمانند تا مردم بتوانند سفرهاي ضروري خودشان را با اطمينان خاطر از مسيرهاي فرودگاهي و هوايي انجام دهند.
رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت با اشاره به کاهش شديد آمار پروازها و همچنين جابجايي مسافران در سراسر کشور گفت: هماهنگي لازم براي حضور حداقلي کارکنان متناسب با عمليات موجود در فرودگاه ها انجام شده است و مسائل بهداشتي براي در امان ماندن کارکنان شرکت و همچنين مسافران هوايي و تمامي دست اندرکاران ارايه خدمات به پروازها از ويروس کرونا به مديران ابلاغ شده است.
وي با اشاره به اينکه اين جلسه ويدئو کنفرانس به منظور مطرح کردن ديدگاه ها و همچنين پاسخگويي به سوالات مديران فرودگاهي تشکيل شده است، تاکيد کرد: بايد سياست حضور حداقلي نيروها در محيط کار رعايت و در صورت نياز اطلاعات و دستورالعمل ها از طريق شبکه‌هاي مجازي يا راهکارهاي ديگر منتقل شود. لذا لازم نيست مديران کل و مديران فرودگاهي منتظر دريافت دستورالعمل مکتوب باشند و دستورالعمل هاي ارسالي از راه‌هاي گفته شده، به منزله دستورات لازم الاجراي اداري است.
وي ضمن تاکيد بر کاهش حضور کارکنان صنعت فرودگاهي متناسب با فعاليت صورت گرفته در فرودگاه محل خدمت آنها اظهار کرد: در چند فرودگاهي که بيش از ۶۰ تا ۷۰ درصد پروازهاي داخلي در آنها انجام مي‌شود، بايد نيروهاي لازم براي انجام فعاليت ها به ويژه فعاليت هاي عملياتي حضور داشته باشند و در برخي از فرودگاه ها به ويژه فرودگاه هاي اقماري که حجم پروازها به شدت در آنها کاهش پيدا کرده است، ضرورتي ندارد که حضور و فعاليت کارکنان به صورت تمام وقت باشد.

اميرمکري همچنين از مديران کل و مديران فرودگاهي خواست تا در اين باره تعامل لازم را با مسئولان استاني داشته باشند و به آنها اطمينان خاطر بدهند که تلاش خواهند کرد تا تمامي فرودگاه‌ها عملياتي باقي بمانند و براي مسافران هوايي از مبدا تا مقصد، تمامي مسائل ايمني و بهداشتي در فرودگاه‌ها و به ويژه ترمينال ها و غيره رعايت مي‌شود تا مردم سفر ايمن و امني داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان و مردم نيز اطمينان داشته باشند که ما تمام تلاشمان را انجام مي‌دهيم تا مانع از انتقال ويروس از نقطه‌اي به نقطه اي در محيط هاي فرودگاهي بشويم. اگرچه ممکن است برخي مسائل از دست ما خارج باشد اما ما نهايت تلاش خودمان را مي‌کنيم تا مانع از گسترش ويروس کرونا در محيط هاي فرودگاهي شويم.

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران افزود: بار ديگر تاکيد مي کنم که هرگز عمليات فرودگاهي در هيچ فرودگاهي تعطيل نخواهد شد و با توجه به محدوديت هايي که در سفرهاي هوايي مانند ساير راههاي سفري در کشور به وجود آمده است، کارکنان صنعت فرودگاهي نيز فعاليت خواهند کرد تا با هيچگونه کمبود نيرو مواجه نشويم.
 به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در اين جلسه پس از اينکه چند تن از اعضاي هيئت مديره معاونين و مديران کل موضوعات مختلف و متناسب با اين جلسه را مطرح کردند، سوالات مختلفي از سوي مديران کل و مديران فرودگاهي مطرح و پاسخ آنها از سوي مسئولان مربوطه در اين ويدئوکنفرانس ارائه شد. از جمله موضوعات مهم مي‌توان بر تاکيد بر حضور حداقلي نيروهاي فرودگاهي، اتخاذ تدابير انديشيده شده براي تامين مواد ضدعفوني ويژه محيط هاي فرودگاهي و ارسال به موقع آنها به فرودگاه هاي سراسر کشور، در نظر گرفتن خريدهاي پايان سال فرودگاه ها و ادارات کل به عنوان "ذخيره" به منظور محاسبه در بودجه سال گذشته، تاکيد مجدد براي رعايت فرم‌هاي دورکاري و حضور همکاران در محيط هاي فرودگاهي و همچنين استفاده از موقعيت زماني پيش آمده براي تکميل پروژه‌هاي فرودگاهي با توجه به کاهش شديد پروازها اشاره کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد