خبر خبر

فرودگاه‌هاي نفت به وزارت راه منتقل مي‌شود/ ساخت فرودگاه جديد اهواز با سرمايه بخش خصوصي
مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران گفت: قرار است طي پروسه‌اي فرودگاه‌هاي نفت به وزارت راه و شهرسازي منتقل شود و ما هم (شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران) مسؤول راهبري و بهره‌برداري از آن ‌شويم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این مورد طی توافق وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت خواهد بود.

وی بیان کرد: این واگذاری‌ها به صورت کامل خواهد بود و البته در قالب طرح، مطرح شده است.

* تأمین اراضی فرودگاه جدید اهواز

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران‌ درباره فرودگاه جدید اهواز بیان کرد‌: فرودگاه جدید اهواز به دلیل نیاز استان خوزستان به فرودگاه و ظرفیت‌های توسعه فرودگاهی، قرار است در مکانی دیگر ایجاد شود، اما در حال حاضر تا زمانی که فرودگاه جدید اهواز احداث می‌شود، فرودگاه فعلی اهواز و فرودگاه آبادان به عنوان فرودگاه مالکیتی ما، به کار خود ادامه می‌دهند و به مسافران سرویس‌دهی می‌کنند.

امیرمکری در تشریح پیشرفت پروژه فرودگاه جدید اهواز بیان کرد: اراضی فرودگاه جدید اهواز و حد و حدود آن تعیین شده است، همچنین دیوارکشی نیز در دست اقدام است، اما چون این پروژه‌ بسیار بزرگ است، باید حتماً مباحث سرمایه‌گذاری در این پروژه دنبال شود و سرمایه‌گذار را برای ایجاد فرودگاه جدید، داشته باشیم.

 پیش‌بینی ساخت فرودگاه جدید اهواز با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ساخت فرودگاه جدید اهواز به صورت مشارکتی خواهد بود،‌ گفت: تلاش ما این است که بتوان در ساخت فرودگاه جدید اهواز از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و یا حتی خارجی، استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: ایده این پروژه در حال آماده‌سازی است و پس از صحبت با سرمایه‌گذاران اجرا خواهد شد.

امیرمکری با تأکید بر اینکه قرار نیست هیچ فرودگاهی جمع شود، اضافه کرد: در بحث هیچ یک از فرودگاه‌ها تعطیلی نداریم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه‌های دیگر استان خوزستان هم بر اساس سیاست‌های مالکان خود، به کار خود ادامه می‌دهند و این به ما ارتباطی ندارد که بگوییم تعطیل می‌شود یا نمی‌شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد