خبر خبر

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران خبر داد:
عقد چندين قرارداد در بخش عمليات هوانوردي/ ايمني اصل اول صنعت هوايي است
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران همزمان با روز جهاني الکترونيک هواپيمايي در بازديد از اداره کل ارتباطات و ناوبري هوايي با بيان اينکه ايمني اصل اول و مهم در صنعت هوانوردي است، از متخصصان الکترونيک هوانوردي به عنوان حلقه مهم زنجيره تامين ايمني هوانوردي ياد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ سیاوش امیرمکری طی بازدید از بخش های مختلف اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران ضمن گرامیداشت روز جهانی الکترونیک هواپیمایی، بیان داشت: در حوزه عملیات هوانوردی به خصوص در حوزه ارتباطات و ناوبری هوایی فعالیت ها و اقدامات قابل توجهی صورت می گیرد.

وی مهمترین شاخص این اداره کل را تامین ایمنی هوانوردی از طریق نصب و راه اندازی، نگهداری و تعمیرات دستگاه های کمک ناوبری، تجهیزات ارتباطی و سامانه های نظارتی عنوان کرد و افزود: کارشناسان و متخصصان اين اداره کل تاکنون توانسته اند در عملياتي نگهداشتن تجهيزات مذکور عليرغم تحريم هاي جهاني اقدامات بزرگي انجام دهند. امروزه با وجود تحريم هاي شديد شاهد ظهور توانمندي ها و توان متخصصان صنعت فرودگاهي و هوانوردي در کشور هستيم.

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران تصريح کرد: در مقاطع مختلف و با روش هاي متنوع موفق شديم نيازهاي تجهيزاتي را از منابع خارجي تامين کنيم اما هر چه پيش رفتيم ميزان فشار تحريم بيشتر شد و ما را با مشکلات و چالش هايي مواجه کرد.
اميرمکري ادامه داد: خوشبختانه در بخش پشتيباني، نگهداري و راهبري تجهيزات گام هاي خوبي برداشته شد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود بر تلاش و همت مضاعف متخصصان اين صنعت تاکيد و خواستار اعتماد به امکانات و توانمندي هاي داخلي کشور براي تامين نيازهاي تجهيزاتي شد.
به گفته رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران؛ ايمني اصل اول و مهم در اين صنعت است و خوشبختانه امروزه توان داخلي توانسته بخشي از نيازهاي ما را برآورده کند.
وي خطاب به متخصصان و مديران اين بخش گفت: شما به عنوان يک حلقه مهم در زنجيره تامين ايمني پرواز، با برقراري ارتباط بين کنترلر و خلبان و فراهم نمودن امکان نظارت بر عمليات هوانوردي کشور، نقش مهم و اساسي را در صنعت هوانوردي ايفا مي کنيد.
اميرمکري بر توان توليد کنندگان داخلي در طراحي و ساخت سيستم هاي روشنايي باند اشاره کرد و افزود: طي سال گذشته در بخشي از تجهيزات مورد نياز حوزه عمليات هوانوردي موفق شديم قراردادهايي را براي طراحي و ساخت رادار هاي پيشرفته، دستگاه DME و برج موبايل منعقد کنيم.
وي از حمايت پژوهش ها و پروژه هاي مربوط به صنعت فرودگاهي و هوانوردي توسط شوراي پژوهش هاي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران خبر داد.
***به دانش و مهارت خود اطمينان کنيد
 در ادامه اين بازدید سعيد اکبري عضو هيات مديره و راهبر عمليات هوانوردي وجود متخصصان ارتباطي و ناوبري را در دنيا بي نظير عنوان کرد و گفت: هيچ کشوري به اندازه ايران متکي بر کار کارشناسان و متخصصان داخلي نيست. 
وي ايران را تنها کشور مستقل در دنيا اعلام کرد که بر توان داخلي و خودکفايي خود متکي است.
راهبر عمليات هوانوردي با بيان اينکه صنعت هوانوردي صنعتي گران و تخصصي است، اظهار داشت: ما بايستي تجهيزات مور نياز را خريداري کنيم اما در مواقع بسيار نشان داديم که خودکفا هستيم.
وي تاکيد کرد: قدر خودتان را بدانيد و به مهارت و دانش خود اعتماد کنيد.
*** همبستگي متخصصان فعال در صنعت هوانوردي و فرودگاهي مثبت است
محمد اميراني، معاون عمليات هوانوردي نيز در ادامه اين بازدید ضمن گراميداشت روز جهاني الکترونيک هواپيمايي عنوان کرد: براي يک اتفاق خوب بايستي مديريت خوب و شايسته، همکاران ايده آل، فکر و ايده جديد و شرايط مناسب فراهم شود تا ما شاهد آن اتفاق خوب در کشور باشيم.
وي بيان داشت: در حال حاضر شرايط خوبي فراهم شده تا به دستاوردهاي جديدي در صنعت هوانوردي برسيم.
وي همبستگي متخصصان فعال در اين صنعت را مثبت ارزيابي کرد و گفت: مجموعه اداره کل ارتباطات و ناوبري قدر خود را بدانيد چرا که از لحاظ ايمني، کيفيت و بهره وري قدم هاي بزرگي را برداشته ايم.
وي در پايان گفت: اميدواريم در سال هاي آينده شاهد خريد سيستم اتوماسيون جديد و افتتاح و راه اندازي آن در صنعت فرودگاهي باشيم.
*** اطمينان خاطر براي نگهداري، تعمير و به روز نگه داشتن تجهيزات
در پايان اين بازدید سيامک بهنام مديرکل ارتباطات و ناوبري عنوان کرد: تلاش متخصصان ما بيش از گذشته شده است.
وي افزود: اين اداره کل با همکاري و تعامل ساير مجموعه هاي صنعت هوانوردي، اقدامات و قدم هاي مثبتي را برداشته است.
بهنام طي سخنان خود به مديرعامل شرکت فرودگاه ها اطمينان خاطر داد که مجموعه ارتباطات و ناوبري هوايي در وظيفه اصلي يعني نگهداري، تعمير تجهيزات و به روز نگه داشتن آنها و مهمتر از همه رفع مشکلات  و چالش ها، از هيچ کوششي دريغ نخواهند کرد.  
گفتني است؛ مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به همراه معاونان و مديران کل ستادي از تمامي بخش ها و واحدهاي اداره ارتباطات و ناوبري هوايي مرکز کنترل فضاي کشور بازديد به عمل آورد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط