خبر خبر

فرودگاه بندرعباس به نام «شهداي پرواز ۶۵۵» نامگذاري شد
فرودگاه بندرعباس به نام «شهداي پرواز ۶۵۵» نامگذاري شد

با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در مراسم گرامي‌داشت شهداي پرواز ۶۵۵ ايران اير، فرودگاه بندرعباس به فرودگاه بين المللي «شهداي پرواز ۶۵۵» نامگذاري شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ مراسم گرامیداشت شهدای حمله ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی  در سال 1367 امروز در محل ساختمان ادارات مرکزی هواپیمایی هما با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرعامل هما، فرماندهان حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاه های کشور برگزار شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم از یادمان « شهدای پرواز ۶۵۵» رونمایی کرد و گفت: امروز مراسم گرامیداشت شهدای پرواز ۶۵۵ در پایتخت برگزار شده است و هم‌زمان با نام‌گذاری فرودگاه بندرعباس به نام این شهدا، یاد آن‌ها به صورت مکرر و هر روزه در تقویم خاطرات جامعه هوانوردی و جامعه جهانی ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: با این اتفاق جهان نه تنها در روز ۱۲ تیر، هر روز به یاد می‌آورد که آمریکا به معنای واقعی کلمه جهان‌خوار و تروریست است.

اسلامی با اشاره به هدف قرارگیری هواپیمای مسافربری ایران، بر فراز آب‌های سرزمینی ایران و در مسیر بین‌المللی گفت: سرعت، ارتفاع، جهت، مسیر و علائم ارسالی از سمت هواپیما کاملا نشان می‌داده که این هواپیما مسافربری است و این واقعیت که آمریکا به فرمانده ناوی که این هواپیما را سرنگون کرده مدال داده است، نشان می‌دهد آمریکا هدفی جز کشورگشایی، تسلیم ملت‌ها و غارت ثروت آن‌ها ندارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و به‌خصوص صنعت هوانوردی ادامه داد: امروز ایران در عصر انقلاب اسلامی به سر می‌برد و سرنوشت این ملت توسط خود ملت تعیین می‌شود که این مسئله موجب عصبانیت آمریکا شده است.

وی افزود: آمریکا سعی می‌کند با تحریم غیر قانونی و ظالمانه، چرخ انقلاب را کند کرده تا با نابودی انقلاب دوباره به این سرزمین بازگردد و به غارت خود ادامه دهد و این موضوع هرگز این اتفاق نخواهد افتاد و کشور با همت فرزندان این سرزمین در مسیر رشد قرار خواهد گرفت.

گفتنی است؛ امسال سی و یکمین سالگرد شهادت 290 تن از هموطنان ما در پرواز 655 بندرعباس - دوبی است که 12 تیر ماه توسط ناو وینسنس رژیم آمریکا مورد هدف قرار گرفت و سرکرده این ناو بعدها مورد تجلیل مقامات آمریکا قرار گرفت.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد