خبر خبر

حضور مدير كل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها در کارگاه آموزشی تهدیدات سایبری در صنعت هوانوردی در بندرعباس
دومین روز از کارگاه آموزشی تهدیدات سایبری در صنعت هوانوردی با سخنرانی مهندس گلیج مدير كل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها و‌ناوبری هوایی ایران در بندرعباس ادامه یافت .

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای استان هرمزگان گلیج در جمع کارکنان ادارات مخابرات و فناوری اطلاعات فرودگاههای سراسر کشور گفت : ما در حوزه سایبری نباید مقابله محور باشیم ، زیرا خسارات و تبعات آن بسیار خواهد بود. وی افزود :  برگزاری این کارگاه نشان از آمادگی انجام اقدامات پیشگیرانه در امنیت سایبری در شرکت فرودگاهها است  این یعنی چشم بسته و بدون برنامه حرکت‌نکردن .

گلیج با اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه آموزشی گفت : در حوزه سایبری تا زمانی که شناخت روی تهدیدات سایبری نداشته باشیم و مطابق با علم روز حرکت نکنیم، مقابله محور خواهیم بود. پرسنل اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات را میتوان مشابه سربازان گمنام حوزه جنگ نرم دانست  که شبانه روزی تهدیدات را رصد وسیستم ها را پایش و با بد افزارها مقابله میکنند  و کمتر کسی از اقداماتشان باخبر میشوند  و  به پشتوانه این ظرفیت است که شرکت فرودگاهها و‌ناوبری هوایی ایران  از نظر امنیت سایبری  در رتبه قابل قبولی قرار دارد که انشالله با اموزش های داخلی و خارجی سطح این دانش ارتقا یابد   و شاهد تاثیر پذیری و خسارت در حوزه تهدیدات سایبری نباشیم.

عصر روز دوم این کارگاه آموزشی با حضور مهندس امانی مدیر کل فرودگاههای استان هرمزگان و برگزاری مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان در بخش ارائه مقالات  همراه بود که نفرات برتر لوح تقدیر خود را از مهندس آقاجانی مدیر کل مخابرات و فناوری اطلاعات شرکت فرودگاهها و مهندس امانی مدیر کل فرودگاههای استان هرمزگان دریافت نمودند .

گفتنی است : لوح تقدیر به نفرات برگزیده در بخش ارائه مقالات تخصصی به سه نفر بشرح ذیل اهدا شد:

 مهندس اکبر حسنی از فرودگاه ارومیه مقام اول ، مهندس حمیدرضا کاظمی از ستاد نفر دوم و مهندس امیر صابری از فرودگاه بندرعباس رتبه سوم

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد