خبر خبر

آغاز کارگاه آموزشی تهدیدات امنیت سایبری در صنعت هوانوردی به میزبانی فرودگاه بندرعباس
کارگاه آموزشی تهدیدات امنیت سایبری در صنعت هوانوردی از امروز لغایت 13/9/96 به میزبانی فرودگاه بندرعباس آغازبکار کرد .

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای استان هرمزگان در آغاز این کارگاه آموزشی مدیرکل فرودگاههای استان هرمزگان ضمن عرض خیر مقدم به کلیه میهمانان این کارگاه آموزشی گفت : تهدیدات با توجه به پیشرفت تکنولوژی پیشرفت کرده است تهدیدات دهه ۶۰ با الان که در دهه ۹۰ هستیم قابل مقایسه نیست .

امانی افزود : برگزاری این کارگاه با مبحثی به روز و با کیفیت بالا برای خدمت به صنعت هوانوردی کشور ، در بندرعباس باعث افتخار است .

در ادامه این کارگاه آموزشی مهندس آقاجانی مدیر کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاهها وناوبری هوائی ایران گفت : امروزه فناوری اطلاعات به قدری پیشرفت کرده که حتی تا مرز انتفال احساسات پیشرفته است و دو صنعت هوانوردی و ارتباطات و فناوری اطلاعات زندگی را دگرگون کرده است ، این در حالیست که ما در فرودگاههای کشور با این دو صنعت در ارتباط هستیم .

آقاجانی افزود :  فضای مجازی با اشغال بخش عمده ی زندگی روزمره باعث اهمیت بخش سایبری شده است ، محرمانگی دیتا ، صحت دیتا و در دسترس بودن دیتا مثلث بسیار مهم برای دفاع در برابر مثلث هکرهاست .

وی هدف از برگزاری این همایش و دعوت از متخصصین صنعت هوانوردی از فرودگاههای سراسر کشور را ارائه ، اشتراک گذاری و تعامل دستاوردهای داخلی عنوان نمود .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد