خبر خبر

افزایش 26 درصدی پرواز و 23درصدی مسافردرشش ماهه نخست سالجاری

 

مدیر کل فرودگاه های استان هرمزگان از افزایش 23 درصدی مسافر و26 درصدی پرواز در شش ماهه نخست سالجاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان هرمزگان ، محمود امانی بنی با اعلام این خبر افزود : این افزایش در شش ماهه اول سال 95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رخ داده است .

وی با اشاره به اهمیت این موضوع افزود : در شش ماهه اول سال جاری فرودگاه بین المللی بندرعباس میزبان 558686  مسافر با 5260 سورتی پرواز رفت و برگشت داخلی و بین المللی بوده که این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش 23 درصدی امار مسافر و 26 درصدی آمار پرواز را به در بر داشته است .  

امانی بنی گفت : با توجه به اهمیت جایگاه استراتژیک بندرعباس و ارتباط هر چه بیشتر آن با شهرهای بزرگ همچنین با توجه به درخواست های مکرر مردم مبنی بر افزایش پرواز این امر با پیگیریهای گسترده در مسیرهای شیراز ، اصفهان ، مشهد ، کیش ، تبریز و یزد صورت گرفته که رضایتمندی هر چه بیشتر مردم را در برداشته است .

وی ادامه داد : با توجه به بعد مسافت بندرعباس از پایتخت و نظر به فعالیت های اقتصادی ویژه این شهر و اهمیت ارتباط با مرکز ، بیشترین افزایش پرواز در مسیر پروازی بندرعباس تهران و بالعکس بوده که با رایزنی صورت گرفته با چند ایرلاین در این مسیر افزایش ویژه صورت پذیرفته و همچنان مشغول رایزنی برای افزایش پروازها دراین مسیر هستیم .

مدیر کل فرودگاههای استان هرمزگان با اشاره به اهمیت پروازها در مسیرهای جدید در این فرودگاه افزود : نیاز ارتباط روز افزون بندرعباس با دیگر شهر ها ، نیاز به انجام پرواز در مسیرهای جدید را به همراه داشته که با پیگیریهای انجام شده پرواز مسیر بندرعباس –کرمانشاه در شش ماهه نخست راه اندازی شد و در جهت افزایش پروازهای مسیر جدید همچنان در حال رایزنی هستیم .  

امانی بنی با اشاره به برنامه افزایش پرواز در فرودگاههای اقماری گفت : افزایش پرواز فرودگاه ابوموسی از دیگر فعالیت های مهم شش ماه اول بوده که با حضور شرکت پویا ایر و انجام پرواز ایرتاکسی در مسیر ابوموسی بندرعباس شاهد افزایش خوبی در این مسیر بودیم و در خصوص افزایش پروازهای فرودگاه بندرلنگه در حال پیگیری و رایزنی با ایرلاین ها هستیم

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد