خبر خبر

افتتاح سیستم شبیه ساز کنترل ترافیک هوائی (سیمولاتور)

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان هرمزگان صبح امروز طی مراسمی با حضور مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاهها و مدیر کل فرودگاههای استان و تنی چند از مسئولین ، سیستم شبیه ساز کنترل ترافیک هوائی در محل سالن اپروچ (تقرب پرواز) فرودگاه بین المللی بندرعباس افتتاح گردید .

در این مراسم امانی بنی با اشاره به اهمیت افتتاح پروژه افزود : این پروژه یکی از کارهای خلاقانه در حوزه اداره مراقبت پرواز فرودگاههای استان بوده و با افتتاح و بهره برداری از آن قطعا روندآموزش هوانوردی در سطح فرودگاه های استان ارتقا خواهد یافت .

امانی گفت : این سیستم با هزینه ایی بالغ بر دومیلیارد ریال و با استفاده از تخصص و دانش پرسنل مراقبت پرواز در سطح فرودگاههای استان بروزرسانی شده و در این پروژه با بهره گیری از امکانات موجود صرفه جویی خوبی اتفاق افتاده است . 

ابراهیم مرادی مدیرکل مراقبت پرواز کشور ضمن قدردانی از فعالیت های ارزشمند در حوزه مراقبت پرواز فرودگاههای استان هرمزگان گفت : افتتاح این سیستم که با دانش پرسنل مراقبت پرواز فرودگاههای استان به روز رسانی شده کار فوق العاده ای بوده و شایسته ی تقدیر و تشکر می باشد .

وی گفت : با توجه به کمبود نیروی مراقبت پرواز در فرودگاههایی نظیر بندرعباس به زودی برای جذب نیروی بومی در سطح کشور برنامه هایی خواهیم داشت .

ابوذر ضیائی رئیس اداره مراقبت پرواز فرودگاههای استان با اعلام تشکر از همکاری پرسنل اداره مهندسی الکترونیک اداره کل فرودگاههای استان در راه اندازی این سیستم افزود : با افتتاح و بهره برداری از این سیستم فرودگاه بندرعباس به عنوان پایلوت آموزشی منطقه جنوب کشور در این حوزه شروع به فعالیت خواهد کرد .

وی خاطرنشان کرد در آینده ایی نزدیک شاهد راه اندازی سیستم شبیه ساز برج مراقبت در فرودگاهها بین المللی بندرعباس خواهیم بود که سیستم پیچیده تری خواهد داشت .       

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد