خبر خبر

.
حفظ محیط زیست الویت اول فعالیت های فرودگاهی
.

مدیر کل فرودگاه های استان هرمزگا ن گفت حفظ محیط زیست در روند گسترش فعالیت های فرودگاهی الویت اول ماست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان هرمزگان محمود امانی بنی با اشاره به این خبر افزود حفظ محیط زیست از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و به همین جهت با توجه به طرح توسعه فرودگاهی و گستردگی فعالیت های در حال اجرا در فرودگاه بی المللی بندرعباس ،  الویت اول ما حفظ محیط زیست و جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی به آن خواهد بود .

امانی بنی با اشاره به اهمیت حفظ فضای سبز در شهرهایی مثل بندرعباس که دچار کمبود شدید آب می باشند افزود : اهمیت فضای سبز در شهرهایی که در مناطق خشک کشور واقع شده اند دو چندان است چراکه با توجه به کمبود شدید آب فضاهای سبز به سختی ایجاد شده و همگی باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم .

مدیر کل فرودگاه های استان هرمزگان گفت : جهت حفظ و گسترش محیط زیست در فرودگاه بین المللی بندرعباس فعالیت های خاصی به ارزش تقریبی سه میلیارد ریال در حال انجام است که از آن جمله کاشت 72 اصله درخت نخل به نیت شهدای کربلا  و چندین اصله نهال مرکبات جهت گسترش فضای سبز فرودگاه و همچنین با توجه به کمبود شدید آب جهت صرفه جویی در مصرف و جلوگیری از اتلاف آن سیستم آبیاری تحت فشار هوشمند طراحی و اجرا شده که صرفه جویی 22 درصدی آب را به همراه داشته است .

امانی بنی در پایان افزود : از تمام پتانسیل و ظرفیت فرودگاه های استان جهت حفظ و جلوگیری از هرگونه آسیب به محیط زیست استفاده خواهیم کرد . 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد